Prakaitavimo gydymas botulinu

Botulino toksinas – vaistinis preparatas, kuris daug metų naudojamas medicinoje gydyti susirgimams, kuriuos sukėlė per stiprus, spastinis raumenų veikimas. Nuo 1990 metų botulinas plačiai pradėtas naudoti estetinėje srityje, koreguoti nepageidautinas veido raukšlės. Taip pat, botulinas yra registruotas kaip vaistinis preparatas gydyti migreną bei padidėjusį prakaitavimą. Šiuo metu tai vienas dažniausiai naudojamų preparatų pasaulyje, grožio terapijoje. Lietuvoje dažniausiai naudojami Dysport, Vistabel botulino preparatai.

Šiuo metu botulino terapija yra labai individualizuota – dozės, metodikos yra pritaikomos konkrečiam pacientui. Jo poveikis skiriasi kiekvieno žmogaus atveju.

Botulinas yra registruotas kaip vaistinis preparatas gydyti migreną bei padidėjusį prakaitavimą.

 

Botulino toksinas padidėjusiam prakaitavimui gydyti

Padidėjusį prakaitavimą sukelia įtampa, susijaudinimas, fizinis krūvis, hormoniniai pokyčiai, tam tikros ligos (pvz.: suaktyvėjusi skydliaukės veikla). Norint išvengti diskomforto dėl per didelio prakaitavimo, kurio nepavysta panaikinti įprastomis higienos priemonėmis, bei atmetus galimus gretutinius susirgimus, skiriamas gydymas botulino injekcijomis į pažastis, kartais gydomas ir delnų bei pėdų padidėjęs prakaitavimas.

 

Kaip ir kiekvienas vaistinis preparatas, botulino toksinas gali turėti šalutinį poveikį, todėl informuokite savo gydytoją, jei:

  • Esate alergiškas botulino toksinui arba sudedamosioms jo dalims, yra ankščiau pasireiškusios alerginės reakcijos.
  • Sergate miastenija, šonine amiotrofine skleroze ar kitomis ligomis, kurios daro įtaką raumenų bei nervų funkcijai, jaučiate raumenų silpnumą, sergate astma.
  • Planuojate operaciją arba operacijos yra atliktos ankščiau (pvz.: operacijos veido srityje).
  • Turite kraujo krešėjimo sutrikimų arba vartojate kraujo krešėjimą mažinančius vaistus.
  • Esate nėščia arba planuojate nėštumą, maitinate kūdikį krūtimi (neurotoksinas nerekomenduojamas).
  • Ankščiau nei prieš 4 mėnesius naudojote panašų preparatą, vartojate raumenis atpalaiduojančius vaistus, raminančius vaistus, priešalerginius vaistus, antibiotikus ir kt.

Išankstinė registracija telefonu:

affidea-logo-250

Klaipėdos Affidea klinika(buvusi Vėtrungės klinika)