Migrenos gydymas botulinu

Migrenos gydymas Botulinu

Migrenos gydymas botulinu: apie botuliną žinome daugiau iš kosmetinių procedūrų, bet retai susimąstome, kad tai yra vaistinis preparatas, taikomas ir daugybei ligų gydyti: spazminei kreivakaklystei, židininei veido distonijai, vaikų žvairumui, raumenų spazmiškumui po traumų ar sergant cerebriniu paralyžiu, hiperaktyviai šlapimo pūslei, po kaikurių žarnyno operacijų.

Botulinas yra saugiai vartojamas patyrusių gydytojų pastaruosius 20 metų, tai yra receptinis vaistas. Paskutiniais metais yra registruota metodika ir lėtinei migrenai gydyti.

Kaip veikia Botulinas skausmo pasireiškimą?

Botulino toksinas yra baltyminė medžiaga, kuri gali sumažinti medžiagų išsiskyrimą, kurios yra atsakingos  už skausmo atsiradimą bei perdavimą nervinėmis skaidulomis. Paprastai tariant, veikiant botulino toksinui, mažiau skausmo impulsų iš periferijos perduodama į centrinę nervų sistemą – pradeda retėti ir švelnėti migrenos priepuoliai.

 

 

Įrodyta, kad botulino toksinas mažina migrenos priepuolių skaičių

Įrodyta, kad botulino toksinas:

  • Mažina galvos skausmo dienų skaičių (rečiau skauda)
  • Mažina migrenos priepuolių skaičių
  • Mažina galvos skausmo priepuolio trukmę
  • Sumažina skausmą malšinančių vaistų poreikį

 

Kiek ilgai trunka poveikis?

Gydymo botulino toksinu poveikis išlieka apie 3 mėnesius. Dėl to procedūrą patartina kartoti kas 3 mėnesius. Taip pat yra rekomenduotinas bent 3 procedūrų ciklas.

 

Kada prasireiškia poveikis?

Po pirmųjų injekcijų praeina 10-14 dienų, kol pajusite migrenos simptomų susilpnėjimą. Kartais po pirmosios procedūros pajuntamas tik nedidelis palengvėjimas, o stipresnis poveikis pasireiškia po antrosios procedūros. Gydymas botulino toksinu reikalauja tiek Jūsų, tiek gydytojo kantrybės. Rekomenduojamos 3 procedūrų ciklas (kas 12-14sav).

Išankstinė registracija telefonu:

affidea-logo-250

Klaipėdos Affidea klinika
(buvusi Vėtrungės klinika)